https://nkatalog.pl/zdrowie,i,uroda/shapeandbody,eu,s,37423/

CZY HIV JEST PRZYCZYNĄ AIDS?

WM ie ma żadnego dowodu na to, że HIV wywołuje AIDS. Oli W rzeczywistości wszystkie epidemiologiczne i mikrobiologiczne dane zebrane razem wskazują na to, iż HIV nie może powodować AIDS oraz innych chorób. Stwierdzenie, że AIDS wywoływane jest przez wirus nie jest faktem, a jedynie przekonaniem, które upowszechnił na konferencji prasowej w 1984 roku dr Robert Galio, badacz z ramienia Narodowego Instytutu Zdrowia (National Instytutes of Health, NIH). (14)

HIV to retrowirus, rodzaj wirusa przebadany skrupulatnie podczas dwudziestu lat funkcjonowania federalnych programów zdrowotnych, prowadzonych w celu zidentyfikowania wirusa nowotworowego. Pojęcie zakaźnego wirusa nowotworowego propagowane było w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Ze względu na fakt, iż retrowirusy nie mają w sobie mechanizmów komórkobójczych, a nowotwór to stan charakteryzujący się nagłym wzrostem komórek, ten typ wirusa traktowany był jako najlepszy kandydat będący przyczyną AIDS. Jednakże zdrowi ludzie żyją w harmonii z niezliczoną ilością

nieszkodliwych retrowirusów. Niektóre z nich są zakaźne, inne mają charakter endogenny, czyli produkowane są przez nasze DNA. (15) W 1980 roku, kiedy Centrum Kontroli Chorób skierowało swoją uwagę na AIDS, Galio i inni badacze chorób nowotworowych również zmienili obiekt swych zainteresowań ku nowopowstałemu problemowi, rozpoczynając poszukiwania wirusa powodującego AIDS.

23 kwietna 1984 roku Galio w porozumieniu z Amerykańskim Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej (US Departament of Health and Human Services HHS) zwołał międzynarodową konferencję prasową. Postanowił przedstawić światu odkrycie nowych retrowirusów, które określił mianem „prawdopodobnej przyczyny AIDS”. Chociaż Galio nie przedstawił żadnych dowodów na potwierdzenie swojej niepewnej tezy, Departament Zdrowia szybko okrzyknął jego doniesienia „kolejnym cudem amerykańskiej medycyny… triumfem nauki nad śmiertelną chorobą”. (16)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *