CZY POWINIENEŚ ZAUFAĆ WYNIKOM TESTU HIV?

„Jedynym sposobem rozróżnienia rzeczywistego za-każenia od pseudozakażenia jest metoda izolacji wirusa HIV. Wszystkie sądy na temat izolacji HIV opierają się na zespole zjawisk wykrytych w kulturze tkankowej, które okazały się nie być specyficzne dla retrowirusów. Nie wiemy, ile testów dało wynik pozytywny w sytuacji braku faktycznego zakażenia HIV. Testy na wykrycie przeciwciał HIV nie są specyficzne dla zakażenia wirusem HIV”.

Bio/Technology Journal, 11:696-707, 1993 „Test przeciwciał HIV nie wykrywa wirusa. Wykazuje obecność wszelkich przeciwciał, które reagują z szeregiem białek, które według twierdzeń ekspertów są specyficzne dla HIV. W rzeczywistości test na istnienie przeciwciał, nawet po tysięcznym powtórzeniu i otrzymaniu za każdym razem pozytywnego wyniku, nie dowodzi istnienia infekcji wirusowej”.

Val Turner, MD, Continuum magazine, Vol 3 No 5, 1996 „Testy HIV przeprowadzane w Afryce notorycznie zawodzą. Badanie z 1994 opublikowane w Magazynie Chorób Zakaźnych (Journal of Infectious Diseases) udowodniło, że stosowanie testów HIV w centralnej Afryce było bezcelowe. Bakterie odpowiedzialne za gruźlicę, malarię i trąd były tam tak powszechne, że przyczyniły się do uzyskania fałszywie pozytywnych wyników aż w 70% przy-padków.

Sacramento Bee, October 30, 1994. „Zamiast skupić się na rzetelności testu HIV, urzędnicy i politycy mający wpływ na funkcjonowanie służby zdrowia wolą sprzeczać się między sobą o to, kogo powinny one obejmować. Badanie przeprowadzone w zeszłym miesiącu przez Kongresowe Biuro Oceny Technologii (Congress’ Office of Technology Assessment) po-twierdziło tezę, że testy HIV mogą być wysoce nierzetelne. W grupie o małym stopniu ryzyka – ludzi niezażywających narkotyków lub niemają- cych stosunków seksualnych z osobą homo- lub biseksualną – dziewięć na dziesięć wyników testu dało rezultat fałszywie pozytywny wykrywając nieistniejącą infekcję”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *