CZY TEST AIDS JEST WIARYGODNY?

MO ielu ludzi jest wielce zaskoczonych słysząc, że tak na- OlaS) prawdę test na AIDS nie istnieje. Test popularnie zwany testem AIDS nie identyfikuje ani nie diagnozuje AIDS oraz nie jest w stanie wykryć HIV, który to wirus rzekomo jest przyczyną AIDS. Testy „Elisa” i „Western Biot”, stosowane powszechnie do diagnozowania infekcji wirusem HIV, wykrywają jedynie interakcję między białkami i przeciwciałami uważanymi za specyficzne dla wirusa HIV – nie wykrywają samego wirusa HIV. W przeciwieństwie do powszechnego przekonania nowsze testy typu „Viral load” – ładunku wirusa, tzw. badanie ilościowe, pozwalające dokładnie zdefiniować poziom wiremii (miano wirusa), nie mierzą rzeczywistego poziomu wirusa HIV we krwi.

Wszystkie testy na przeciwciała HIV są wysoce niedokładne. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy, jest olbrzymia ilość wirusów, bakterii i innych antygenów mogących wyzwolić w systemie immunologicznym produkcję przeciwciał również reagujących z wirusem HIV. Kiedy przeciwciała wytwarzane

w odpowiedzi na inne infekcje i antygeny wchodzą w reakcje z białkami HIV, na teście odnotowuje się wynik pozytywny. Wiele z tych przeciwciał istniejących w zdrowym, wolnym od wirusa HIV ciele ludzkim może dawać mylny pozytywny wynik testu na przeciwciała HIV. (23) Produkcja przeciwciał wytwarzanych na skutek wielu podobnych infekcji wirusowych od czasu pokonania wirusa przez system odpornościowy może trwać latami, a nawet do końca życia. Dlatego też ludzie, którzy nigdy nie byli zarażeni HIV, mogą przez lata przejawiać fałszywie pozytywne reakcje na testy HIV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *