Czym jest antygen?

Wynik był negatywny. Władze szpitala zwołały konferencję prasową, na której przyznały się do błędu. Aby jednak oczyścić się częściowo z winy, rzecznik szpitala ogłosił, że »testy HIV są zawodne wiele czynników może zaburzyć ich wynik, chociażby gorączka lub ciąża. Wszyscy o tym wiedzą«”.

Celia Färber, Impression Magazine, June 21, 1999 „Pewna kobieta z Vancouver pozwała do sądu szpital św. Pawła i kilku lekarzy, ponieważ zdia- gnozowano ją jako nosicielkę wirusa AIDS, chodź w rzeczywistością nią nie była. W pozwie Lisa Lebed zarzuciła szpitalowi, że w 1995 roku, kiedy skierowano ją tam, by urodziła swoją córkę, pobrano jeej próbkę krwi bez jej zgody. Badanie krwi dało pozytywny wynik na obecność wirusa HIV, więc kobieta zdecydowała się na oddanie dziecka do adopcji i sterylizację. Półtora roku później, podczas kolejnych badań w związku z AIDS, okazało się, że nie jest nosicielką wirusa HIV. Jedynym wyjaśnieniem, jakie usłyszała z ust lekarzy, było stwierdzenie

o możliwym »błędzie laboratoryjnym« popełnionym przy pierwszym badaniu. Z powodu nie- dbalstwa szpitala kobieta jest sterylna i straciła córkę”.

– TERMINOLOGIA

– antygen – substancja wywołująca odpowiedź układu odpor-nościowego, prowadząca do produkcji przeciwciał jako część systemu odpornościowego ciała przeciwko infekcjom i chorobom. Wiele antygenów jest obcymi białkami (które naturalnie nie występują we krwi) obejmują mikroorganizmy, toksyny i tkanki innej osoby wykorzystywane podczas transplantacji organów.

– wynik fałszywie pozytywny – wskazujący nieistniejącą infekcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *