HOMEOPATIA

Funkcjonujące od 1790 roku określenie „homeopatia” skła-da się z dwóch wyrazów „homeo” – podobny, oraz „pathy” – choroba. Homeopatia jest powszechnie stosowana w wielu krajach, np. we Francji, Indiach, Meksyku, Rosji i Anglii, gdzie jedna na trzy osoby – włączając rodzinę królewską – stosuje się do jej reguł, unikając tym samym medycyny akademickiej. Do Stanów Zjednoczonych dotarła w 1825 roku, a 75 lat później funkcjonowało tam ponad 14 tysięcy lekarzy home- opatów, 22 szkoły homeopatii i 100 szpitali homeopatycznych. Pięćdziesiąt lat później nagłe zainteresowanie zachodnią me-dycyną zepchnęło homeopatię na dalszy tor. Obecnie ponad 2,5 miliona Amerykanów korzysta z homeopatii regularnie.

Według pryncypiów homeopatii, choroba to nic innego jak nierównowaga systemu odpornościowego, który można przywrócić do całkowitej równowagi za pomocą niewielkiej stymulacji. Homeopatia opiera się na tzw. prawie podobieństw – regule brzmiącej „podobne leczyć podobnym”. Na przykład osobie z biegunką podana zostanie rozcieńczona substancja mająca na celu wywołanie biegunki, by w ten sposób stymulować mechanizm naturalnego leczenia. W wielu przy-padkach homeopatia okazała się pomocną metodą terapii, przynoszącą ulgę w chronicznych i czasowych dysfunkcjach takich jak astma, zapalenie stawów, przeziębienie lub grypa.

Zamiast skupiać uwagę na określonym problemie łub cho-robie, homeopatia zajmuje się całym człowiekiem w oparciu 0 ocenę wszystkich symptomów zarówno fizycznych, jak 1 psychicznych. Bez wątpienia homeopatia jest bezpieczną i efektywną metodą przy gorączce, obrzęku, bólach mięśni, nudnościach, wymiotach, biegunce, zatruciu pokarmowym, ukąszeniu owada, bólach głowy i uszu, przeziębieniu, grypie i wielu innych problemach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *