Preparaty, które stosuje medycyna estetyczna.

W medycynie estetycznej realizowane są zabiegi, w których wykorzystuje się zarówno naturalne preparaty, substancje jak też syntetyczne preparaty. Do zabiegów, w których wykorzystywane są naturalne preparaty oraz substancje wykonywane z substancje pobranych od pacjentów zalicza się mezoterapia. Jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów, które oferuje medycyna estetyczna warszawa. Zabieg pozwala na zapewnienie rewitalizacji, odmłodzenia skóry. Do substancji wykorzystywanych w mezoterapii zaliczane jest osocze pobierana od pacjentów. Preparaty stosowane w mezoterapii wykonywane są z wykorzystaniem witamin, aminokwasów oraz między innymi

takich substancji jak kreatyna, kofeina. Natomiast w wielu zabiegach medycyny estetycznej stosowane są syntetyczne substancje, do których zaliczyć można między innymi botoks, który nadal jest jednym z najbardziej popularnych preparatów stosowanych klinikach i gabinetach medycyny estetycznej. Wynika to z dużej skuteczności tego preparatu przy niwelowaniu zmarszczek mimicznych. Syntetyczne substancje stosowne są również jako wypełniacze skórne.

Medycyna estetyczna w Warszawie

Stosowanie wypełniaczy skórnych jest zarówno popularną a jednocześnie wypróbowaną metodą terapii stosowanych w medycynie estetycznej. Wynika to ze stosowania takich metod zabiegowych od ponad dwóch dekad. Wypełniacze skórne mogą być zarówno syntetycznymi materiałami jak też wykorzystywane są równie preparaty na bazie naturalnych składników. Poszczególne wypełniacze skórne, które stosuje medycyna estetyczna warszawa pochodzą również od różnych producentów oraz realizowane są na różnych bazach. Do popularnych preparatów stosowanych przy wypełnieniach skóry zaliczyć można produkty takich marek jak sculptra, radiesse. Wypełniacze skórne pozwalają na uzyskanie efektu odmłodzonej skóry. Jednocześnie mogą one być stosowane w bardzo różnych obszarach ciała, czyli na twarzy, nosie, dłoniach, dekolcie, ustach. Za pomocą wypełniaczy skórnych można redukować zmarszczki a także zmienić owal twarzy, wykonać korektę ust, kształtu nosa. Poszczególne preparaty mają odmienną gęstość, która wpływa na możliwość wstrzyknięcia go na różne głębokości w skórze właściwej. Najbardziej gęste preparaty pozwalają na niwelowanie nawet głębokich bruzd, czy zmarszczek.

Medycyna estetyczna – Warszawa

W najlepszych klinikach medycyny estetycznej, które zapewniają realizowanie kompleksowych usług stosowane są zabiegi z wykorzystaniem wszystkich preparatów stosowanych jako wypełniacze skórne. Poszczególne zabiegi pozwalają na redukowanie zmian skórnych, które pojawiają się w wyniku starzenia się. Skóra pod wpływem starzenia się staje się bardziej pomarszczona. Dodatkowo skóra traci warstwę podskórnej tkanki tłuszczowej, co przekłada się na występowanie bardziej cienkiej skóry, która nie jest odpowiednio elastyczna, jędrna. Zmiany dotyczyć mogą również utraty młodzieńczego owalu twarzy, gdzie twarz z kształtu litery v zmienia się w kształt kwadratu. Starzenie się powoduje utratę bardzo ważnych tkanek zarówno tłuszczowych a także kolagenowych. To właśnie te tkanki odpowiadają za jędrność skóry. Wypełniacze skórne, które stosuje medycyna estetyczna warszawa pozwalają na powstrzymanie wielu efektów starzenia się, jak też na cofnięcie takich zmian, które już wystąpiły. Wypełniacze skórne wprowadzane są różnymi technikami. Wykorzystywany jest zarówno termo lifting, który jest metodą bezinwazyjną jak też laser frakcyjny, który pozwala na zapewnienie bezpiecznych zabiegów przy wykorzystaniu nowoczesnych laserów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *