Stany powiązane z AIDS

Stany powiązane z AIDS: każdy dokuczliwy stan zdrowotny, który nie jest zawarty w oficjalnej definicji AIDS, ale jest temu przypisywany pod warunkiem, że dotyczy osoby HIV- pozytywnej. Na przykład Artur Ashe jest reporterem, który zmarł wskutek „powiązanego z AIDS zapalenia płuc”, które nie jest chorobą definiującą AIDS. (243) Większość stanów powiązanych z AIDS spowodowanych jest stosowaniem kuracji farmakologicznej przeciw AIDS i co gorsze, leczone są także tymi medykamentami.

Test AIDS: to, co popularnie znane jest pod nazwą testu AIDS, w rzeczywistości jest testem na wykrycie przeciwciał skumulowanych do działania przeciw HIV, ale test HIV nie jest w stanie dokładnie zidentyfikować przeciwciał HIV. Wirusowe przeciwciała same w sobie nie powodują ani nie zwiastują choroby. Test przeciwciał HIV nie jest specyficz-ny i nie wykrywa rzeczywistego wirusa HIV. Nie istnieje test diagnozujący AIDS.

Program szczepień przeciw AIDS: wart miliardy dolarów program badań nad stworzeniem szczepionki przeciw AIDS. Wszystkie szczepionki oddziałują na zasadzie stymulowania produkcji przeciwciał, które później służą jako ochrona przed określoną chorobą. Badacze zakładają, że przeciwciała HIV wywołane przez szczepionkę będą w sta-nie chronić ludzi przed AIDS, nawet jeśli naturalnie poja-wiające się przeciwciała HIV uważane są za oznakę istniejącej lub zbliżającej się choroby. Kiedy uczestnicy badań z użyciem szczepionek mimo wszystko stali się po jakimś czasie HIV-pozytywni, badacze odkryli, że nie ma sposobu na odróżnienie przeciwciał HIV wyprodukowanych dzięki szczepionce od tych pojawiających się w organizmie naturalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *