Test ładunku wirusa „viral load”

Ładunek wirusa: hipotetyczne twierdzenie, że HIV repro-dukuje się w ilościach miliarda jednostek dziennie, a taka liczba niszczy powstające każdego dnia komórki T, powo-dując obniżenie odporności kojarzone z AIDS. Koncept ładunku wirusa nie tłumaczy, w jaki właściwie sposób HIV zabija komórki T, dlaczego miliardy mnożących wirusów nie są wykrywalne przy pomocy wykorzystywanych do wy-krywania innych infekcji metod lub z jakiego powodu nie można wyizolować znaczących ilości HIV ze świeżej, nie- wyhodowanej plazmy u ludzi HIV-pozytywnych lub osób cierpiących na choroby podlegających definicji AIDS.

Test ładunku wirusa „viral load”: nazwa odnosząca się do testu laboratoryjnego, który nie mierzy ani nie identyfikuje HIV (rzeeczywistego wirusa) i który według zarządzenia Agencji do spraw Leków i Żywności nie może być stosowany do potwierdzania obecności HIV lub diagnozy infekcji wirusowej. Mimo tego ów test jest powszechnie używany do wykrywania infekcji i służy jako podstawa do przepisania toksycznych i eksperymentalnych lekarstw i substancji chemicznych ludziom HIV-pozytywnym niewykazującym symptomów, kobietom w ciąży, małym dzieciom i niemow-lętom.

Zespói wyniszczenia: stan chorobowy definiujący AIDS, cha-rakteryzujący się zanikiem masy ciała i mimowolnej utraty wagi. Niemalże wszystkie farmaceutyki stosowane podczas leczenia AIDS, zarówno Bactrim, jak i inhibitory proteaz powodują przewlekłą biegunkę, czego skutkiem jest u trata wagi AZT i inne pochodne nukleozydowe, znane jako an-tywirusy, w konsekwencji swojego działania wywołują utratę masy mięśniowej. Wiele osób z pozytywną diagnozą HIV używa tego typu mieszanek farmakologicznych w systemie długotrwałej, czasem dożywotniej kuracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *