Walka z AIDS: zbieranie funduszy

Pełnoobjawowe AIDS: otrzymanie pozytywnego wyniku testu HIV i podleganie oficjalnym kryteriom definiującym AIDS – od infekcji drożdżowej do terminalnego stadium raka. Od stycznia 1993 roku diagnoza pełnoobjawowego AIDS nie musi obejmować wystąpienia jakiejkolwiek choroby u danej osoby.

HIV-pozytywna: określenie osoby, której test na obecność przeciwciał HIV okazał się być pozytywny. Diagnoza ta nie jest jednak wyznacznikiem faktycznej infekcji wirusem HIV i może różnić się w zależności od obszaru, który zamiesz-kuje dana osoba. Taka wiadomość dla wielu ludzi równo-znaczna jest z wyrokiem śmierci. Osoby HIV-pozytywne mogą podlegać karze na skutek świadomego podejmowania kontaktów seksualnych i mogą stracić opiekę nad dziećmi z powodu wyborów leczniczych, których dokonują.

Zaprzeczanie: postawa kwestionowania hipotezy wirusa HIV i jego związku z AIDS. Najczęściej charakteryzuje ludzi HIV-pozytywnych, którzy odmawiają podjęcia kuracji far-makologicznej na rzecz życia.

Wybór uzasadniony: informacje, jakimi osoba HIV-pozytyw- na zostaje zarzucona ze strony organizacji HIV i podczas uczestnictwa w seminariach sponsorowanych przez firmy farmaceutyczne. Fakty przedstawione w tej książce są za-przeczeniem wiadomości zebranych w wyżej wymieniony sposób.

Pozostały przy życiu: osoba HIV-pozytywna, która mimo diagnozy pozostaje przy życiu od trzech do pięciu lat nie-koniecznie w dobrym zdrowiu. Wielu takich ludzi zmaga się ze skutkami ubocznymi leczenia farmakologicznego, np. biegunką, nudnościami, anemią lub neuropatią.

One Response to Walka z AIDS: zbieranie funduszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *